Nazwa użytkownika:   Hasło:
Zapamiętaj mnie:  

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
krzywa cukrowa 
Autor Wiadomość

Post krzywa cukrowa
Ostatnio u W.Gernanda odbyła się ciekawa dyskusja nt: krzywej cukrowej i cytryny. a ja mam pytanie i również prośbę: Gdzie w literaturze jest opisana technika wykonania takiego badania? Chodzi mi o to: ile glukozy, w jakiej ilości wody itp. Żeby było czarno na białym. Próbuję wyeliminować złe nawyki moich przychodnianych pielegniarek i nie mam nic na potwierdzenie, że mam rację. Zwłaszcza, ze lekarz nie kwestionuje np. krzywych wykonanych glukometrem. Na pocieszenie dodam, ze już wymogłam zapisy na wynikach z glukometru, który mierzy krew włośniczkową a podaje wartości z osocza. ;)

10 maja 2011, o 20:40

Post Re: krzywa cukrowa
Hej!
Wszystko o co pytasz jest "czarno na białym" w DIAGNOSTYCE LABORATORYJNEJ pod red J. Naskalskiego i A. Dębińskiej-Kieć(zwanej "zieloną" lub nowe wydanie- "niebieską" :D )
w rozdziale dotyczącym zaburzeń gosp. węglowodanowej

10 maja 2011, o 21:23

Dzięki

11 maja 2011, o 06:38

Witam, jestem młodym i niedoświadczonym diagnostą, w związku z tym proszę o pomoc :)
W moim labie, krzywą cukrową oznacza się z palca....za pomocą glukometru...nie pobiera się krwi w czasie "0", dopiero po 2h....i glukozę oznacza się w surowicy. Jak wpłynąć na pracowników, aby zmienić ich zły nawyk ? Jak zasugerować wyższość oznaczania glukozy w osoczu niż w surowicy ? No i jak wyperswadować ten glukometr w godzinie "0" ? Proszę o porady.

23 cze 2013, o 17:20

w najnowszych wytycznych www.dk.viamedica.pl wyraźnie jest napisane jak wykonywać krzywą. Zaznaczone jest, żeby nie wykonywać krzywej glukometrami. str. nr 2. Może to wam pomoże? serdecznie pozdrawiam

25 cze 2013, o 07:33

dziękuję za informacje, ale niestety, artykuł dostępny jest jedynie dla czytelników posiadających prenumeratę ;/

25 cze 2013, o 18:21

Wejdź na stronę bloga W.Gernanda i tam po prawej stronie masz odnośnik do tych standardów. Za free i bez ograniczeń.
http://www.wgernand.blogspot.com/

25 cze 2013, o 18:53

Inessta, dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

27 cze 2013, o 21:09

I think you need to make sure that the curve is the result of the analysis that you took after an interval after a proper diet. If not, then the curve might actually return a false value.

------------------------------
CORBIN GRAVELY
mozilla firefox support

29 sty 2014, o 10:19
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]